MONOKROM DEKORASYON ÖRNEKLERİ

Değişen trendlere yenilmeden farklı dekorasyon akımlarında sıklıkla karşımıza çıkan; tüm zamanların vazgeçilmez çifti siyah ve beyaz, etkili grafiksel efektler yaratan monokrom stil ile evlerimize girdi Zikzak çizgiler, ekoseler ve geometrik formlar monokram stil için tercih edilen desenlerin başında geliyorGÜLŞAH aydur

Bu Tarzı Neden Sevdik?

1 iddialı bir zıtlık ve sonsuz uyuma sahip olan monokrom, her dönemde karşımıza çıkan bir stil. Monokromun mekanlarda yarattığıetkiyi, eklektik, country ve modern dekorasyonda sıklıkla görüyoruz.

2 Siyah ve beyaz grafiksel etkilerin ağırlıklı olduğu mekanlarda; cam, metal ve bakır aksesuarlar en iyi tamamlayıcılardır. Bu tarzda oluşturulmuş alanlarda gri aksesuarlarla da dengeli birşıklıkyakalayabilirsiniz.

Nasıl Uygulamalı?

1 Duvarlarınıza hareket katın. Çizgili desenler, mekanın hacminde göz yanılması yaratmak için ideal. Eğer bir alanı olduğundan daha geniş göstermek istiyorsanız yatay çizgili, olduğundan daha yüksek göstermek istiyorsanız dikey çizgili duvar kağıtlarını tercih edin. Ayrıca karanlık odalarda, koridorlarda, penceresiz alanlarda mevcut ışığı yansıtmak için yine siyahbeyaz duvar kağıtlarından anabilirsiniz.

2 Zeminde kullanacağınız koyu ahşap ile renk dengesini sağlayıp aynı zamanda daha sıcak bir atmosfer yaratırsınız.

3 Evinizin dekorasyonunda monokrom stilde farklılık yaratmak istiyorsanız, siyahbeyaz çizgili desenlerde germe tavan uygulamalarına göz atın. Tavana niş açılarak özel bir kumaş olan barisol gergi kağıdı ile yapılan uygulama, gizli aydınlatmalar sayesinde üç boyutlu bir görünüm sunuyor. Bu tip bir uygulama, yüksek tavanlı odalarda daha iyi sonuç verecektir.

italyan tasarımcı Manzoni e Tapinassi tarafından tasarlanan sandalye monokrom stile güzel bir örnek teşkil ediyor.

MONOKROM_8.jpgMONOKROM_0.jpgMONOKROM_23.jpgMONOKROM_15.jpgMONOKROM_14.jpgMONOKROM_11.jpgMONOKROM_27.jpgMONOKROM_29.jpg

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir