Havuz Yapım Maliyetleri

Yüzme havuzu ülkemiz için lüks gibi görünse de, bahçede yüzme havuzu düzenlemesi, sanıldığı kadar pahalıya çıkan bir şey değildir.

Yüzme havuzu, yapılması ve bakımından pahalı olması nedeni ile, çoğunlukla akla bile getirilemeyen bir öğedir. Oysa günümüzde yüzme havuzu yapımında oldukça elverişli fiyatlar sunan şirketler ortaya çıkmış ve gerek özel konutlarda gerekse bahçeli yerlerdeki toplu konutlarda yüzme havuzunun sayısı da artmaya başlamıştır.

Bir yüzme havuzu herhangi bir bahçede yapılabilir, gerekli olan tek koşul ise rüzgar almayan ve güneşli bir yerde, yeşil alana en uygun biçim ve oranlar seçilerek yapılmasıdır.

Havuz yapım maliyetleri ise yapılan havuzun metrekaresi kullanılan malzemenin miktarı, çeşidi ve kalitesi, kullanılan filtreler, pompalar, plastik malzemeler, temizlik ekipmanları, merdivenler, havuz kimyasalları, vana ve fittingsler gibi malzemelerin hepsi fiyatı farklı bir boyuta getirmektedir.

Havuz yapım maliyetleri kullanılan malzemenin betondan, ayrı prefabrik betondan, galvanizli çelikten ve cam elyafından herhangi birisi tercih edilerek yapılacağı için bu malzemelerden hangisi kullanılırsa buna göre değişmektedir. Ve kişisel gereksinimlerinize göre de fiyatlar değişkendir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir