GÜLKURUSU, GRi VE ACI KAHVE BOYA RENKLERİ

Baharı toprak tonları ile karşılıyoruz. Dekorasyonda trend olan gülkurusunun; acı kahve ve gri ile yakaladığı ahenkli uyumdan ilham almak için önerilerimize göz atın.

HAZIRLAYAN GÜLŞAH AYDUR

NEDEN SEViYORUZ? Soft, romantik ve feminen bir renk olan gülkurusu, oturma odası, yatak odası, banyo ve hol kullanımları için uygun. Gülkurusu ile birlikte kullanacağınız acı kahve ve gri tonları, sakinleştirici bir etki yaratacaktır. Üstelik kullanılan mobilya ve aksesuarların stillerine göre bu tonlarla ister romantik, ister Art Deco, ister dömiklasik bir stil yaratmak mümkün.

NASIL KULLANILMALI? Duvarlara gülkurusu rengini uygulamayı tercih ederseniz, dengelemek için açık gri mobilya ve perdeler kullanabilirsiniz. Zeminde acı kahve ahşap yüzey ile ortamı sıcak hale getirin. Duvar ve kanepenin uyumunu üzerine atacağınız desenli gülkurusu yastıklar ve koltuk şalları ile pekiştirin. Aksesuarlarınızda acı kahveyi kullanırsanız ortamı ısıtmış olacaksınız.

Duvarlara Yansıtın

Evinizin boyutlarına göre gülkurusu renginin farklı tonlarını tercih edebilirsiniz. Açık tonları daha küçük evlerde kullanarak odanızın daha geniş görünmesini sağlayabileceğiniz gibi büyük odalarda da koyu tonları daha samimi bir ortam yaratmak için kullanmanız doğru bir tercih olacaktır, iki farklı gülkurusu tonunu da birlikte kullanabilir ya da tek duvarda sedefli duvar kağıdı ile kombinleyebilirsiniz.

Gülkurusu, gri ve acı kahve 2016 senesinin trend renklerinden. Acı kahve ve gri tonlarını her zaman çok sevmişimdir. Pembe ve tonları çok alışık olduğum ve kullandığım renkler değil ama özellikle yurt dışında birçok projede daha sık görmeye başladığım renkler… Ben mekanda baz oluşturmayı seven bir tasarımcıyım; zeminde acı kahve tonlarını ahşapta kullanıp, perde, duvar ve kanepe gibi büyük mobilyalarda gri ve tonlarını kullanmayı tercih ederim. Yastık, puf ya da küçük pembe mermer gibi bir sehpa ile bu üç rengin aynı mekanda başarılı bir şekilde kombinleneceğini düşünüyorum.

Tıvnd ııs.com

Modadan güzelliğe, sağlıktan magazine, astrolojiden kültür sanata bir kadını ilgilendiren her şey önce Trendus.com’da!

Sürekli yenilenen zengin içeriği ile gündemi yakalamak, modayı takip etmek ve güzellik ipuçlarını öğrenmek için her gün mutlaka ziyaret edin!

GÜLKURUSU, GRi VE ACI KAHVE_5.jpgGÜLKURUSU, GRi VE ACI KAHVE_9.jpgGÜLKURUSU, GRi VE ACI KAHVE_10.jpgGÜLKURUSU, GRi VE ACI KAHVE_8.jpgGÜLKURUSU, GRi VE ACI KAHVE_11.jpgGÜLKURUSU, GRi VE ACI KAHVE_4.jpgGÜLKURUSU, GRi VE ACI KAHVE_18.jpgGÜLKURUSU, GRi VE ACI KAHVE_15.jpgGÜLKURUSU, GRi VE ACI KAHVE_3.jpgGÜLKURUSU, GRi VE ACI KAHVE_16.jpgGÜLKURUSU, GRi VE ACI KAHVE_17.jpg

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir