Feng shui’ye Göre Ev Dekorasyonu

Feng shui’ye Göre Ev Dekorasyonu, ev dekorasyonu, Feng shui nedir, dekorasyon

Evinizi Degenlendinmek

Bu bölümde yuvanızı değerlendirmenin iki yöntemi üzerinde duracağız. Bunlardan ilki pakua hedefleri olarak adlandırılır. Bu yöntem, pusula kullanımını gerektirmeyen basit ve uygun bir metottur. Uygulaması son derece kolay olduğu için kısa sürede gittiğiniz her yerde kullanır hale gelebilirsiniz. Dokuz yıldız ismiyle tanınan ikinci yöntem biraz daha karmaşıktır ve pusula kullanımını gerektirir. Ustalaşmak uygulama gerektirse de enerji ve zaman ayır .ıanıza değecek, son derece yararlı bir metottur. Uygulamada her iki yönteme de başvururum.

Evinizin Biçimi

Feng Shui’de dörtgen ve dikdörtgen evler alışılmamış biçimleri olan evlere tercih edilir. Sözgelimi L biçimli bir ev et bıçağını simgeler, bu da istenmeyen bir etkidir kuşkusuz.

Ne var ki her biçim için bir çare bulunur. L biçimli bir ev için önerilebilecek bir çözüm de evin bahçesinde bir direğin ucuna evi bir dörtgen gibi gösterecek lamba yerleştirmektir. (Şekil 2A)

Evi simgesel olarak bütünleyecek küçük ağaçlar ya da alçak bir duvar dikmek de diğer çözümlerdir.

bir yüzü yaşamın önemli bir yönü ve alanını temsil eder. Pakua yuvanızın ya da tek bir mekanın planı üzerine yerleştirilebilir, hatta masa gibi küçük bir alan için bile kullanılabilir (şekil 2B).

Kolaylık açısından pakua çoğu zaman üçe üç bir kare içinde gösterilir. Sizlerde evinizi Fenkşuiye Göre  döşeyebilirsiniz..


Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir