Ev dekorasyon fikirleri mutfak

Kamil Güler ve Neslihan Demir Güler çiftinin Fulya’daki dubleks daireleri ev sahiplerinin yüksek enerjisini huzur ve aşkla buluşturuyor İstanbul’un en hareketli semtlerinin 1 kesişme noktalarından Fulya’da yer alan 2,30 metrekarelik dubleks daire, merkezi yeriyle şehrin enerjisinin doyasıya hissedildiği bir konuma sahip. ‘Filinta, Bin Yılın Şafağında’ dizisinde Foto Abdullah Efendi karakterine hayat veren sinema ve tiyatro oyuncusu Kamil Güler ve Voleybol Milli Takım Kaptanı Neslihan Demir Güler çiftinin sahibi olduğu dubleks daire, dışarıda fırtınayı andıran şehir hareketliliğini; içeride hiç beklenmedik.

Yemek odasındaki kitaplık özel üretim.

Evlerinde sinema izlemekten büyük keyif alan Güler çifti, bunun için ebeveyn odasında sinema perdesinin bulunduğu özel bir alan oluşturmuş benzersiz bir enerjiye dönüştürüyor. Huzurun, sanatın, aşkın, doğanın, sporun; çocuksu, masum ve temiz etkilerin kaynaştığı bu harman, evin dekorasyonunun benzersizliğine yansıyor. iki katlı dairenin girişinde başlayan sürprizler, alışılagelen kalıpların; malzeme, renk, doku kullanımlarının bu ev için geçerli olmadığının canlı örneği olmuş.

Çift altı ay önce buraya taşınmaya karar verdiğinde öncelikle üç oda bir salon kalıbından uzaklaşmaya ve kendi arzulanna göre yeni bir dünya oluşturmaya odaklanmış. Giriş katında yer alan son derece uzun salon ikiye bölünerek bir bölümü ebeveyn odasına, diğer bölümü ise yemek odasına ayrılmış. Yemek odasını mutfaktan ayıran duvar ise paravanı andıran işleviyle, odanın ortasında konumlanan uzun yemek masasına servis sırasında pratik bir çözüm olarak ayrı bir bağlantı kapısı oluşturmuş. L planlı mutfağın diğer kapısı ise girişe açılıyor. Dairenin girişinde üstünde Pinokyo ve Küçük Prens figürlerinin yer aldığı, yerden tavana uzanan duvar ve kapılan tek yüzeyde birleştiren ayna, ilk görüşte anlaşılmayan özel kapı kulpuyla ebeveyn odasına açılıyor. Daha önce salonun ortasından çıkan merdiven, dairenin girişine taşınmış.

Döner basamaklı merdivenin duvarına açılan yuvarlak pencere, mekanın diğer kısmında kalan giyinme odası, çocuk odası, misafir banyosu ve çalışan odası arasında görsel bir geçiş sağlamış. Tamamı yaşam alanına ayrılan üst kat ise, cephesi boyunca uzanan geniş pencereleri, özel peyzajlı terası ve eğimli çatısıyla çok özel bir görünüme sahip. Bu özellik istanbul’u farklı bir açıdan içeri taşıyan konumuyla da güçlenmiş. Dubleks dairenin üst katının bol doğal ışık alması ve manzarası, çiftin buraya taşınmasına neden olan sebeplerin en güçlüsü olmuş. Çift renk kombinasyonları, koltuk seçimi ve benzeri konularda iç mimar Emre Arslan ile çalışmış.

Tavanı eğimli hareketli üst katın doğal taş kaplı şömine duvarının dışındaki diğer duvar, özel profilli kitaplık düzenlemesinin yanı sıra, yüzeyi ayna kaplı katlanır kapılar ile açık mutfak, depo ve tuvaleti kamufle ederken, yüzeyindeki yansımalar ile günün her saati farklı bir görünüme bürünüyor. Özel peyzaj düzenlemeli terasın bir bölümü Fethiye’den getirilen sazlıklar ile ayrı bir mekana dönüştürülmüş. Yoğun iş hayatlarının yanında sıkça yurt içi ve yurt dışına seyahatler gerçekleştiren çift, evlerinde geçirdikleri her dakikayı, sinema perdesi ve diğer özel konfor alanlarıyla bir keyfe dönüştürmenin benzersiz formülünü yakalamış.

Perde yerine cam filmlerinin kullanıldığı üst kattaki raflı kitaplık özel üretim. Renkli keçe kaplı koltuklar. Birim Mobilya; halı, Mudo Concept’ten alınmış. Tablaları hareketli orta sehpa özel üretim.

Bu sayfada üstte Kadife perde ile mekandan ayrılan kayar cam kapılı giyinme odası özel üretim. Sarkıt aydınlatma Studio Punto’dan alınmış. Altta Girişe ve sürgü cam kapıyla yemek odasına bağlanan mutfak mobilyaları özel üretilmiş. Ankastreler Teka markasından seçilmiş. Yan sayfada Dolapları özel üretim misafir banyosunun vitrifiyeleri Vitra’dan alınmış.

ev-dekorasyon-fikirleri-mutfak-2015.jpgmutfak-dekorasyon-fikirleri7.jpg4-mutfak-dekorasyon-fikirleri-decorare.jpg14_siyah_beyaz_mutfak_dekorasyonu_nicety_yazparakazan_928278367035090945.jpg41-vtinteriors.jpgev-mutfak-dekorasyon-fikirleri.jpgsarımsı-renkleriyle-ahşap-italyan-tasarım-mutfak-dekorasyonu.jpg

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir