Banyo

Banyo Halı Modelleri 2015

banyo-halisi-modelleri (1)

Her banyoda gördüğümüz banyo halısı, banyoların en büyük tamamlayıcı niteliğini taşımaktadır.Her renk, her desende tasarlanmış olan banyo halısı modelleri, çok fazla tercih edilen ev eşyalarından birisidir.Banyoların fayansları ile kombine edilen banyo halıları, hoş  ve karmaşadan uzak sade görünümler elde etmemenizi sağlar. Aynı zamanda takım halinde satılıp kullanılan banyo halısı modelleri takım içerisinde ana halısı, klozet üstü parçası ve klozetin altına serilen parçası ile tamamlayıcı rolü oynamaktadır.

Duşa kabinlerin olmadığı banyolarda, banyoların şıklığını elde etmeyi sağlayıcı, kurtarıcı niteliğinde olan banyo halılarına, uyumlu perde modelleri vardır.Banyo halılarına uyumlu bir açık tonda veya halı ile aynı paralelde olan perdeler,sıklıkla kullanılan tarzlardır.Hatta artık bunu kullanıcılarına kolaylaştıran banyo halısı ile takım halinde satılan perdeler bulunmaktadır.Küçük banyoların ve duşa kabini olmayan banyoların daha şık ve daha tarz bir görünüme ulaşması için kullanılan bu yöntem gayet şık banyolar elde edilmesini sağlar.Banyo halısı modellerine uyumlu bornozlar , aksesuarlar, banyo setleri, şık modern, banyo elde etmek isteyenler için önem arz etmektedir.

Banyo halısı modellerindeki çeşitlilik oldukça fazladır.Yuvarlak, kare, oval, dikdörtgen  banyo halısı modelleri ile birlikte kabartma desenli, balık, kelebek gibi bazı hayvan figürlerinin kullanıldığı desenler bulunmaktadır.Banyo halısında rahat kullanımı isteyenler için altı kaydırmazlı banyo halısı modelleri son dönemde sıklıkla kullanılmaktadır ve tercih edilmektedir. Halı modelleri arasında renk uyumu önemli olduğu için renk canlılığına dikkat edilmelidir. Bu şekilde tercih edilen banyo halıları, banyonuzun daha renkli durmasını sağlar.

2014 yılı banyo halısı modelleri incelendiğinde renk canlılığı görülmektedir. Aynı zamanda desenlerin belirgin olması da banyoya farklılık katacağı için model tercihin de buna dikkat edilmesi gerekir. Çünkü banyo da boş alan oldukça geniştir. Buraya koyacağız bir modelin rengi deseni zayıf ise banyonuzun yansıtmış olduğu ışık da malesef zayıflayacaktır. Tam bir görsellik istiyorsanız canlı renkleri tercih etmenizde yarar olacaktır. Banyo halılarında dikkat edilmesi gereken bir nokta ise,banyoyu kullanım açısından bir ıslaklık olacağından dolayı , ıslaklığı emici modellerin tercih edilmesi size kolay ve rahat bir kullanım sunacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir