Bahçenize Özel Botanik Ağaç Çeşitleri

Bahçe içindeki değişik bölümleri kesin olarak ayırmak için bazı yapılara gerek yoktur. Bunun için botanik ağaç çeşitleri ile bahçeyi ayırmayı değil de bu bölümleri birbirine bağlayan geçişler oluşturarak değişiklikler yapmak daha çok güzel olacaktır. Bahçe evin iki yanını sararak yayılıyor ise bir bölümde mevsimlik çiçeklerden oluşan tarh ve çimen alabilir.

Burada çimeni botanik ağaç çeşitleri olan bölümüne geçmek için kullandığımız yolu çimen ile düzenleyebiliriz. Bu bölüme köknar ya da kayın ağacı ile gölgelendirerek kendimiz ve eve gelen misafirlerimiz için bir yürüyüş yolu haline getirerek kullanabiliriz.

Botanik ağaç çeşitleri arasında en çok bildiğimiz çam ağacı, kayın ağacı, gürgen ağacı, mimoza ağacı en çok bilinen çeşitlerdir.taş yolu boylu boyunca bir lüksürle kapatılarak bahçenin bütün renklerini taşıyan mevsim çiçeklerinden oluşan tarhlarla döşeyerek değişik bir tarz veya kendi stilinizi buraya yansıtabilirsiniz.

Botanik ağaç çeşitlerinin çok fazla büyük olanını değil de küçük boylu bodur olanları daha çok tercih edilmektedir. Itır palergonium, arap yasemini, aşılı bostan gülü, mavi yasemin fidanı gibi bunlara benzer bildiğimiz botanik ağaç çeşitleridir.

botanik ağaçlar, bahçe düzenlemesi, bahçe mobilyası, bahçe dekorasyonu

Bahçenize Özel Botanik Ağaç Çeşitleri” üzerine bir düşünce

  1. Emlak Yorumu

    1963′ten bu güne kurumsal ve bireysel çözümler sunan Lamp 83′ün bahçenize özel hazırlamış olduğu I-DEA şık… dekorasyon adına aradığım herşeyi buluyorum tşk

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir