Açık alanlarda kullanılan mobilyalar

Açık alanlarda kullanılan mobilyalar

Özellikle güzel havalarda bahçe, teras ve balkonda kahvaltı etmenin ve dostlarınız ile kahve içmenin keyfine diyecek olmaz. Bunun için yeterli alanı olan kişiler için evlerinin en değerli köşesi bu açık alanlardır. Gerçi her evde bahçe olmasa bile küçük de olsa bir balkon mutlaka bulunuyor. Balkon masası modelleri arasında da sizin alanınızın izin verdiği ölçüye göre mutlaka bir tasarım yer alıyor.

Açık alanlarda kullanılan mobilyaların dış hava şartlarına uygun olması seçim aşamasında önceliğiniz olmalı. Bu yüzden bu alanlarda daha çok plastik ürünlerin seçildiğini görüyoruz. Daha dekoratif bir ürün istediğinizde rattan diye tabir edilen modellere göz atabilirsiniz. Balkon masası olarak satılan ürünler genelde dört kişiliktir. Ancak yerin durumuna göre daha büyük olanlarını da bulabilirsiniz.

Balkon masalarında ahşap ürünler de sıklıkla kullanılıyor. Bazı ürünlerin katlanma özelliği uygun olmayan havalarda ve kullanılmadığı durumlarda gereksiz yer işgal etmelerini de engelliyor. Bir diğer masa çeşidi de ferforje masa modelleri. Fiyat olarak biraz daha pahalı ancak gösteriş açısından diğerlerine fark atan bu ürünlerin yanında özellikle kapalı balkonlar için daha kullanışlı olan bambu masa modellerine de göz atmanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir